Рекорди України

Найстаріша людина в країні


   Текля Юневич народилався 10 червня 1906 року в селі Крупське Миколаївського району Львівської області, що тоді територіально входило до складу Австро-Угорщини. Охрещена вона була у місцевій греко-католицькій церкві.
Жінка є третьою найстаршою особою в Європі і восьмою на світі. Як зазначається, Текля Юневич пережила найстаршу дочку і зятів.




Найпоширеніша риба


 
   Верховодка звичайна - риба родини коропових, найпоширеніша в Україні. Водиться у великих кількостях майже у всіх прісноводних водоймах. Найчастіше її називають: верховодка, уклейка, себель і чебанчік. Поширена у басейнах Азовського, Балтійського, Чорного морів, північної частини Каспійського моря і західного узбережжя Білого моря. Мешкає в річках, проточних озерах, водосховищах та струмках. Довжина її тіла сягає 10 - 12, вага - до 60 г. нижньою щелепою.


Найвисокогорніше озеро 


   Озеро Бребенескул – справжнє українське диво. Унікальність озера у тому, що воно є найвисокогірнішим в Україні, знаходиться на висоті 1801 м над рівнем моря. Особливість - найтепліша водойма на Чорногірському хребті. І озеро, і вершина Бребенескул є доволі популярними та улюбленими серед туристів. Довжина озера приблизно 140 метрів, а його максимальна глибина – 2,8 метра. Висота гори Бребенескул – 2038 м.



Найвища вершина Українських Карпат  


   Говерла(Висота – 2061 м) — найвища вершина України, яка є одним із національних символів. Говерла у перекладі з угорської мови означає «снігова гора». На вершині гори встановлений кам’яний монумент у формі тризуба. Також окрім монумента на вершині закладено капсули із землею з усіх областей України.


Найвища споруда в Україні


   Висота будинку вираховується від основи будинку до найвищих архітектурних, або невід'ємних структурних елементів будинку (окрім антен). На сьогоднішній день найвищим будинком України є ЖК на Кловському узвозі, 7 в Києві. Його висота дорівнює 168 метрів. Під час будівництва, коли споруда досягала своєї максимальної висоти, ЮНЕСКО почало вимагати знищення хмарочосу, через те, що вежа псує краєвид на Києво - Печерську Лавру. Також серед варіантів нейтралізації псування краєвиду є заміна фасаду на дзеркальний, або зменшення поверховості на 12 поверхів.


Найнебезпечніша комаха 


   Кліщ – це павукоподібна істота, яка має довжину від 2 до 4 міліметрів. Улюблений час – це до 11 ранку, адже вони не люблять спеку. Найкраще місце для життя – це листяні і хвойні ліси, зарості чагарників, галявини і луки, густо порослі високою травою, береги річок і сонячні схили гір. Увага: коли кліщ чіпляється до вашого одягу, то залишається нерухомим, аж доки ви припините активно рухатись, сядете чи ляжете. Саме тоді нападник починає шукати місце прикріплення до тіла — повільно переміщується знизу вгору. Цей процес може тривати від 30 хв до трьох і більше годин, ба навіть кілька днів.

Найбільша пустеля


   Де знаходяться Олешківські піски? Найбільша пустеля України і друга за величиною в Європі - Олешківські піски (або Нижньодніпровські піски) - розташована в 30 км від Херсона. Олешківські піски складаються з дюн і піщаних горбів, які досягають висоти близько 5 метрів.

Найвища та найнижча температура зафіксована в Україні


   Максимальна температура повітря +42,0°С була зафіксована 12 серпня 2010 року на метеостанції Луганськ;
Абсолютний мінімум температури повітря -41,9°С був спостережений 8 січня 1935 року на метеостанції Луганськ;






Найбільше озеро України


   Синевир (інші назви — Синєвир, Морське Око) — найбільше озеро Українських Карпат. Розташоване в Міжгірському районі Закарпатської області. Входить до складу Національного природного парку "Синевир". Загатного походження.Озеро вважається найцікавішим об'єктом Національного природного парку «Синевир» і є однією з візитних карток Українських Карпат. Воно розташоване на висоті 989 метрів над рівнем моря, має середню площу 4—5 гектарів, його середня глибина становить 8—10 м, максимальна — 22-24 м. Через значну висоту над рівнем моря і порівняну глибоководність навіть у найтепліші дні прогріваються лише верхні 1—2 метри озера до максимальної температури 11—13°С.

Найпопулярніший український курорт


   Курорт Буковель – найбільший і найсучасніший гірськолижний курорт України, а з 2008 року розвивається як лікувально-оздоровчий і бальнеологічний центр. Буковель являється туристично-рекреаційним комплексом цілорічного функціонування, який для багатьох українців став улюбленим місцем зимових розваг, активного відпочинку та оздоровлення.


Найбільший ссавець Азовського моря


   Дельфін білобокий, або звичайний, або білобочка — вид плацентарних ссавців, один з двох видів роду дельфін.Поширений в усіх морях світу, водиться в Чорнму та Азовському морях. Розміри від 160 до 260 см, у Чорному морі не перевищує 210 см. Зуби гострі, 160—220 штук, товщиною 2 — 3 мм. Спина темна, черево та боки сірі або білі.Живиться пелагічною зграйною рибою, іноді молюсками, рідко ракоподібними. Улюблена їжа — шпрот та хамса . Статевої зрілості досягає на 4 році.


Найстаріший заповідник України



   "Ґорґан" — природний заповідник в Українських Карпатах. Розташований у південно-західній частині Івано-Франківської облості, в районі Довбушанських Ґорґан. Площа 5344 га. Заснований 1996 року. Створений для збереження реліктової сосни кедрової європейської. Територія заповідника має типові для району Ґорґан геоморфологічну будову, структуру рослинного покриву і тваринного світу , тому заповідник становить велику цінність для збереження, відтворення і вивчення біорізноманіття району та Українських Карпат загалом. У 2005 році йому було надано статус "Державний заповідник".