Рекорди Світу

 Євразія

   Комодський варан або ж комодський дракон - гігантський варан, найбільший представник не лише варанів, але і всіх сучасних ящірок.
Комодські варани охоче заходять у воду, добре плавають і навіть можуть переплисти на сусідній острів, долаючи значну відстань у морі.
У зв’язку з великими розмірами комодські варани живляться особливою їжею. Основу їх раціону складає падаль, у першу чергу трупи великих тварин – диких свиней, оленів.

Африка

   Еритрея - одна з наймолодших держав у світі. Вона отримала незалежність від Ефіопії в 1993 році.
Еритрея — держава у східній Африці на березі Червоного моря, в минулому італійська колонія, дотепер зберегла її архітектурні риси і навіть вміння приготування кави.
Окрім того, є і гори, є і Червоне море з пляжами, гарним снорклінгом і дайвінгом.



Південна Америка

   В Південній Америці знаходиться місце, де було зареєстровано найбільша кількість блискавок – 7000 за одну годину. Це дивовижне місце розташоване у Венесуелі, в гирлі річки Кататумбо, яка впадає в озеро Маракайбо. Цікавий цей район тим, що тут в період з травня по жовтень спостерігається унікальне природне явище: над озером протягом короткого часу формується безліч блискавок, а по частоті ударів цю ділянку навіть внесений у Книгу рекордів Гіннесса.




Північна Америка


   Національний парк «Єллоустон» або Єллоустонський національний парк — перший у світі національний парк (заснований 1 березня 1872р.), міжнародний біосферний заповідник, об'єкт Світової спадщини ЮНЕСКО.Єллоустонський національний парк знаходиться в США, на території штатів Вайомінг, Монтана та Айдахо. Парк відомий численними гейзерами та іншими геотермічними об'єктами, багатою живою природою, мальовничими ландшафтами. Площа парку — 898,3 тис. га.


Австралія


   Найбільші у світі рифові утво­рення (Великий Бар'єрний риф, довжина близько 2300 км).Найбільша у світі система коралових рифів, розташована в Кораловому морі, уздовж східного узбережжя Австралії, біля узбережжя штату Квінсленд. Простягається на 2300 км з півдня на північ, починаючи від тропіка Козерога між містами Гладстон і Бундаберг до протоки Торреса, що відокремлює Австралію від Нової Гвінеї. Загальна площа — 348 698 км². У північній частині має ширину близько 2 км, у південній — 152 км. Складається з мільярдів коралових поліпів. Найбільша споруда у світі, яку творять живі організми. Велика частина рифів перебуває під водою й оголюються під час відпливів.


Антарктида


   Найбільш вітряне місце на Землі (300 днів на рік — шквальні вітри до 90-100 м/с). В Антарктиді стокові вітри виникають за 700–800 км від берега в глибині континенту і загасають над морем за 3-4 км від берега. Катабатичні вітри можуть досягати ураганних швидкостей, при посиленні місцевими умовам рельєфу вона досягає в деяких випадках 80-90 м/с.